BRAWA DLA NAJLEPSZYCH

Dnia 22.03.2024 r. zgodnie z tradycją „Mechanika”, już po raz 45 odbyło się „Uroczyste spotkanie dyrekcji szkoły i nauczycieli z uczniami wyróżniającymi się w nauce  i ich rodzicami”. Jest to szczególne święto szkoły. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie marzec bez tej uroczystości... Co roku wydarzenie to, rozjaśnia naszą rzeczywistość. Ma fantastyczną oprawę artystyczną, a także znakomitych gości.

W tym roku  Listem Pochwalnym wyróżnionych zostało 52 uczniów, którzy dzięki swoim uzdolnieniom oraz ciężkiej pracy doszli do godnych naśladowania wyników. Są to młodzi ludzie, którzy do nauki podchodzą z entuzjazmem.

Pani dyr. Sylwia Zajt w swoim wystąpieniu zwracając się do wyróżnionych z  gratulacjami i życzeniami nawiązała także do motta widniejącego na dekoracji:

TALENT – to gość, który nie odwiedza leniwych – tak mówił kompozytor Piotr Czajkowski. Miał absolutną rację . Wszystko, co nazywamy talentem jest efektem pracy, zainteresowań i zgłębiania tego, co kochamy”.

Do gratulacji i życzeń dołączył się także  Starosta Bocheński Pan Adam Korta. W swoim wystąpieniu wysoko ocenił pracę szkoły.

Listy Pochwalne z rąk Pani dyr. Sylwii Zajt oraz v-ce dyrektorów Romy Florek, Romualda Makarewicza i Dominika Pałki odebrali:

Liceum Ogólnokształcące:

Nowak Adam, Broszkiewicz Mateusz, Szydłowski Gabriel, Szewczyk Krystian - V i

Florczyk Anna – V K

Pilch Patryk, Zięba Bartosz - V TZ

Dla niektórych uczniów jest to pierwsze tego typu wyróżnienie, a zarazem nobilitacja, ale są również kolekcjonerzy, którzy co roku powtarzają swój sukces. Pani dyr. Sylwia Zajt przypomniała również zebranym, że w tym roku szkolnym

STYPENDIUM PREMIERA otrzymują:

Czajkowski Beniamin             IV MY             LO

Goczał Oskar                          III i                 Tech.

STYPENDIUM STAROSTY:

• ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W NAUCE otrzymują:

Tabor Aleksandra         III J           LO

Broszkiewicz Mateusz   V i        Tech.

Burdak Kacper              III V          Tech.

Kolasiński Szymon        III M         LO

Rudnik Amelia              II Y           LO

Studziński Krystian       III F           Tech.

Nowak Adam                V i             Tech.

Zięba Bartosz                V TZ         Tech.

Rajca Wiktoria              III J           LO

Migdał Tomasz             III K          Tech.

• ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE otrzymują:

Sitko Julianna               III J            LO

Duda Zuzanna              II MX         LO

• ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE otrzymują:

Mierzwiński Szymon      II L             Tech.

Tota Kacper                    II F             Tech.

Pławecki Paweł               III CE         Tech.

Strąg Wojciech               V TZ          Tech.

Szewczyk Radosław       III Y           Tech.

Węglarz Sebastian         V PS          Tech.

Błachut Jan                    III M          LO

Kuc Filip                         III Y           LO

Kukla Karol                    IV F           Tech.

• ZA ZAANGAŻOWANIE, POSTAWĘ SPOŁECZNĄ I MORALNĄ otrzymuje:

Bratek Natalia               IV J                 LO

STYPENDIUM FUNDACJI ABJ otrzymują:

Burdak Kacper                   III V

Krawczyk Bartłomiej          III CE

Roman Tobiasz                  III CE

Sysło Eryk                          III V

Sosnowiec Zofia                II V

Kobyłecki Adam                III CE

STYPENDIUM PKP INTERCITY

Sysło Eryk                          III V

Maj Marlena                      IV L

Holik Gabriela                    IV L

Tomala Aleksandra             V L

Kaźmirek Mikołaj                V E

Na uroczystość zaproszeni zostali także tegoroczni laureaci Ogólnopolskiego Konkursu „Technik Absolwent 2023” organizowanego przez  Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Polskich :

Kuska Gabriela                      - technik logistyk                                  I miejsce

Wrona Klaudia                       - technik logistyk                                  III miejsce

Czyż Bartosz                          - technik informatyk                             III miejsce

Gościem specjalnym tegorocznej gali był dr hab. inż. MARCIN TROJAN – pracownik naukowy Politechniki Krakowskiej, absolwent szkoły (matura 2000 r.) Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Katedra Procesów Cieplnych  Ochrony Powietrza i Utylizacji Odpadów, który wygłosił wykład na temat: „Energetyka dziś i jutro – nowoczesne rozwiązania w energetyce”.

Młodzież miała okazję bliżej poznać wyjątkowego prelegenta, który był uczniem szkoły, do której oni aktualnie uczęszczają. Człowieka, który sukcesy naukowe zawdzięcza swojej ciężkiej pracy, a dorobek naukowy jest znakomitym przykładem dla ambitnych młodych ludzi.

Spotkanie uświetnił także koncert utalentowanych uczennic „Mechanika”:
 Julianny Sitko III J, Aleksandry Tabor III J, Joanny Suder IV K. W repertuarze wokalistek znalazły się utwory – Czesława Niemena, Zbigniewa Wodeckiego, Seweryna Krajewskiego, Tiny Turner, Alicii Keys. Dziewczęta udowodniły, że śpiew jest radością i sposobem wyrażenia piękna. Ta piękna postawa ukazuje, że młodzież poza nauką ma czas na to, by robić to, co kocha! Czy będą dalej rozwijać swoje talenty? Odważą się zrobić krok w kierunku zawodowej kariery? Kto wie!

Życzymy im powodzenia na tej muzycznej ścieżce.

Słowa uznania i podziękowania, dla Dyrekcji szkoły i Nauczycieli oraz Rodziców za codzienny rodzaj wsparcia i pomocy, który jest rzeczywiście wyjątkowy, w imieniu wyróżnionej młodzieży przekazał Krystian Studziński z Klasy III F.

Chwile takie chce się upamiętniać toteż były wspólne zdjęcia oraz interesujące rozmowy przy kawie i herbacie.

Wszystkim tegorocznym wyróżnionym raz  jeszcze gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, aby nauka w naszej szkole dawała Wam radość,  otwierała nowe możliwości i pozwoliła czerpać z tego satysfakcję.

Alicja Rumer