KARTKA ZA KARTKĘ

Od 4 do 15 marca 2024 r. po raz kolejny uczniowie z klas: 1 MJ gr. II, 3 Y gr. I, 1 L gr. II, 2 E gr. I, 2 K gr. I, 2 L gr. I, 2 PC gr. I, 2 S gr. I 2 Z gr. I, 3 I gr. I, 3 K gr. I, 3 L gr. I, 3 PS gr. II oraz 4 E gr. II uczestniczyli w projekcie KARTKA ZA KARTKĘ, którego celem jest wysyłanie kartek świątecznych z życzeniami w języku niemieckim.

Projekt ten zainicjowała Pani Alina Czech - nauczycielka języka niemieckiego ucząca w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni. Inicjatywa polega na wysłaniu 5 kartek z życzeniami świątecznymi od jednej szkoły do innych szkół.

Już od lat w tym fantastycznym projekcie uczestniczą uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z całej Polski.

Na lekcje języka niemieckiego „wkroczyły” zatem kolorowe kredki, pisaki, kolorowy papier z wiosennym motywem oraz świąteczne naklejki. Dzięki nim młodzież stworzyła kreatywne kartki wielkanocne z życzeniami w języku niemieckim.

Był to zatem pretekst, aby wspólnie powtórzyć słownictwo związane z Wielkanocą.

Kartki wysłaliśmy do takich miast, miasteczek i wsi jak: Białystok, Chechło, Czermin, Gietrzwałd, Gorzów Wielkopolski, Legionowo, Myślibórz, Olsztyn, Ostrowiec Świętokrzyski, Pcim, Ryczywół, Święta Katarzyna, Tenczynek.

Lekcje języka niemieckiego zostały więc wzbogacone o elementy plastyczne, które sprawiły wiele radości uczennicom i uczniom:-)

Nasza szkoła także otrzymała już w ramach tego projektu kartki z życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, które prezentujemy na tablicy korkowej w sali 11.

Pani Alina Czech