MAMY LAUREATA

25 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów i finalistów konkursu lingwistycznego „DUET”. Zespół Szkół Nr 1 w Bochni reprezentował  Kacper Buczak z klasy 2F, który odebrał nagrodę oraz statuetkę laureata za zajęcie pierwszego miejsca. Naszego ucznia podczas tak ważnego wydarzenia wspierała  mama jak i brat.

Uroczystą galę poprzedził koncert piosenki angielskiej w wykonaniu wykładowcy Wydziału Nauk Humanistycznych w Nowym Sączu Jamesa Macflarne’a oraz studentów. Nagrody oraz gratulacje przekazał Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu dr Robert Rogowski. W swoim wystąpieniu szczególnie podkreślił wagę zwycięstwa w konkursie, w którym rocznie bierze udział ponad 1000 uczestników, jednak ze względu na wysoki poziom testowanej wiedzy z zakresu 2 języków obcych (język angielski jako język przewodni oraz języki opcjonalne tj. hiszpański, rosyjski oraz niemiecki) w wyniku zaciętej rywalizacji do finałów przechodzą tylko nieliczni. Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy!

Barbara Frasik, Monika Rozum, Karolina Tomaśko