WIELKANOCNE ZWYCZAJE I OBYCZAJE W KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

26 marca 2024 r. uczniowie klas 2E i 2F wraz z opiekunami: Panią mgr Joanną Bieżychudek i Panem mgr Januszem Paprotą uczestniczyli w spotkaniu zatytułowanym „Zwyczaje i obyczaje wielkanocne w krajach niemieckiego obszaru językowego: w Niemczech, w Austrii i w Szwajcarii”. Ciekawostki przygotowała Pani mgr Alina Czech.

Wielkanocne zwyczaje i obyczaje zaprezentowali swoim rówieśnikom uczniowie: Małgorzata Adamczyk, Agnieszka Gąsior, Kalina Jędryka i Joanna Pyciak z klasy 3Y, Bartłomiej Czesak z klasy 2K, Nikodem Bożyński, Adam Florkowski z klasy 2Z oraz Karol Longa z klasy 3PS. Jakub Bielak z klasy 2Z.

Na zakończenie, uczestnicy spotkania mieli okazję sprawdzić swoją nowo nabytą wiedzę rozwiązując quiz przygotowany w Kahoot.

O oprawę sceniczną zatroszczyła się Pani mgr Anna Turek-Cieśla.

Mam nadzieję, że te krótkie informacje o fascynujących zwyczajach i tradycjach wielkanocnych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii przypadły uczennicom i uczniom do gustu. Sądzę, że będą oni mogli jeszcze bardziej docenić bogactwo tych tradycji.

Pani Alina Czech